Odkomarzanie - profesjonalne zwalczanie
komarów, meszek i kleszczy     

Wstęp
     Na terenie Białej Podlaskiej i okolic od wielu lat zajmujemy się profesjonalnym zwalczaniem insektów zwłaszcza komarów, meszek i much. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem umożliwiającym skuteczną walkę z uciążliwymi owadami. W zabiegach zwalczania stosujemy wyłącznie bezpieczne dla zdrowia człowieka i zwierząt preparaty posiadające atesty oraz zezwolenia Ministra Zdrowia. W zależności od warunków, miejsca i specyfikacji terenu dobieramy odpowiednią metodę zabiegu, która zapewnia najwyższą skuteczność zwalczania.

Oprysk mgłą zimnokropelkową
    W tej metodzie wykorzystujemy wysoce wydajne opryskiwacze spalinowe. Wytwarzają one mgiełkę tzw. zimnokropelkową, wyrzucaną na dość znaczną odległość. Pozwala to na dotarcie do trudno dostępnych miejsc i właściwe osadzenie się preparatu gwarantujące skuteczność. Metoda ta niezwykle dobrze sprawdza się podczas oprysku zabudowań typu, dom, altanka, garaż itp.

Zamgławianie termiczne
    Metoda zamgławiania termicznego (na gorąco) jest bardzo skuteczna podczas zwalczania insektów na obszarach przydomowych i terenach zielonych obfitujących w drzewka, tuje, krzewy, trawniki. Dzięki nowoczesnemu urządzeniu jakim dysponujemy czyli zamgławiaczowi termicznemu jesteśmy w stanie jeszcze skuteczniej walczyć z uciążliwymi owadami, które kryją się w Waszych roślinach. Zamgławiacz z cieczy roboczej wytwarza mgłę o bardzo drobnych kropelkach (od 25 do 150 μm - 1000μm to 1mm) , które dzięki zastosowaniu odpowiedniego "nośnika" osiadają i przywierają do liści, igieł i traw. Dzięki niewielkim rozmiarom kropli wytwarzana mgiełka jest bardzo lekka. Pozwala jej to na unoszenie się przez pewien czas i dokładne penetrowanie takich roślin jak krzewy, żywopłoty czy drzewka iglaste, w których czają się komary, meszki i inne owady.

Zwalczanie larw komarów w wodzie
    Wiele osób posiada różnego rodzaju stawy, fontanny, ozdobne zbiorniki wodne, które stanowią idealne miejsce do wylęgu i namnażania się komarów. Aby w znacznym stopniu ograniczyć na naszym terenie populację tych wstrętnych owadów, możemy zastosować specjalistyczne preparaty larwobójcze działające w wodzie. Preparat jest dozowany bezpośrednio do zbiornika, gdzie opada na dno. Po kilku dniach poprzez wypłukiwanie substancji, wypływa ona na powierzchnie tworząc śmiercionośną barierę dla larw komara. Nie stosujemy tej metody w wodzie do zastosowań pitnych!

Podsumowanie
    Bardzo dobre efekty odkomarzania daje połączenie metody opryskowej oraz zamgławiania. Oprysk stosuje się wtedy wyłącznie na budynkach natomiast tereny zielone są zagławiane. Należy dodać, że im większy obszar zostanie objęty zabiegiem zwalczania owadów tym większa skuteczność, gdyż komary widzą i wyczuwają swoją ofiarę nawet z kilkunastu metrów. Dlatego w przypadku mniejszych powierzchni warto dogadać się z sąsiadami aby osiągnąć w pełni pożądany rezultat. Przy optymalnych warunkach przeprowadzenia zabiegu (temperatura, warunki atmosferyczne, teren), skuteczność jest bardzo wysoka a efekt naszych działań utrzymuje się nawet kilka tygodni.
Osy i szerszenie | Odkleszczanie | Kret | Deratyzacja | Dezynfekcja | Dezynsekcja
Dezodoryzacja | Odkomarzanie | Ozonowanie | Fumigacja | Zamgławianie | Haccp, GHP, GMP


Zakład Zwalczania Insektów, Gryzoni i Szkodników (c) 2013 - 2024 Biała Podlaska