Dezynsekcja - zwalczanie insektów     

Zagrożenie ze strony insektów
Dezynsekcja czyli zwalczanie owadów, insektów w różnych ich formach (jaja, larwy osobniki dorosłe) ze względów sanitarnych oraz gospodarczych. W zakres dezynsekcji wchodzi również zabezpieczanie oraz monitorowanie zagrożenia ze strony owadów zwłaszcza w obiektach związanych z żywnością. Możemy wyróżnić kilka metod stosowanych w tępieniu insektów. Najbardziej rozpowszechnione z nich to metoda chemiczna (oprysk, fumigacja ), fizyczna (najczęściej są to lepy oraz pułapki lepowe z odpowiednimi ekstraktami wabiącymi czy też nawet feromonami) oraz mechaniczne (lampy owadobójcze wabiące specjalnym światłem a następnie rażące prądem owada).
    Insekty w otoczeniu człowieka są bardzo niebezpieczne gdyż przenoszą wielką ilość groźnych bakterii i wirusów. Zanieczyszczają nasze otoczenie oraz żywność nierzadko stanowiąc zagrożenie sanitarne i epidemiologiczne. Często stajemy się ich ofiarami i na własnej skórze możemy odczuć ich ukoszenia. Groźniejsze dla nas jednak jest to czego nie widać. Insekty są źródłem chorób i mogą przenosić wiele patogenów czy roztoczy powodujących alergię.

Zabieg dezynsekcji
    Metoda dezynsekcji jest uzależniona od gatunku zwalczanego insekta oraz miejsca. Po rozpoznaniu problemu, dobieramy najskuteczniejszy a zarazem najbezpieczniejszy rodzaj zabiegu. Podczas dezynsekcji chemicznych używamy wyłącznie profesjonalnych preparatów i środków zgodnie z ich instrukcją stosowania oraz posiadających atesty i zezwolenia Ministra Zdrowia. Mamy bogate doświadczenie w zabezpieczaniu, monitorowaniu i walce z insektami. Dzięki profesjonalnemu wyposażeniu jesteśmy w stanie uporać się z większością insektów niezależnie czy są one w budynku czy też na zewnątrz.

Dezynsekcja powierzchni otwartych - zamgławianie termiczne, oprysk
    Nasza firma wyposażona jest w najnowszej generacji urządzenia umożliwiające skuteczną walkę z insektami (osy, mrówki, komary, meszki, muchy i inne..) na terenach otwartych czyli różnego rodzaju podwórkach, działkach czy też powierzchniach przygotowanych pod imprezy masowe. Stosujemy metodę opryskową używając nowoczesnych o dużej wydajności opryskiwaczy spalinowych, zapewniających odpowiednie rozpylenie i dotarcie do trudno dostępnych miejsc (wnętrza krzaków i drzew, wysokie zadaszenia, ściany). Na dużych powierzchniach zielonych niezwykłą skuteczność odnoszą zabiegi zamgławiania termicznego. Podczas tej metody wytwarzane są bardzo małe krople cieczy roboczej widziane w postaci mgły, która świetnie penetruje i dociera do wszystkich miejsc równomiernie nakładając preparat.

Dezynsekcja wewnątrz budynków
    Z sukcesem od wielu lat dezynsekujemy różnego rodzaju wnętrza budynków, począwszy od domów jednorodzinnych poprzez, szkoły, przedszkola, inne budynki użyteczności publicznej, bloki, piwnice, sklepy magazyny, hurtownie, piekarnie przeciwko insektom typu: karaluchy, prusaki, mrówki, pluskwy, pchły, rybiki cukrowe i inne. Podczas tego typu zabiegów największe znaczenie ma dla nas bezpieczeństwo użytkowników lokali dlatego środki i metody są tak dobierane aby jak w najmniejszym stopniu narażać państwa zdrowie. Wykorzystujemy włącznie preparaty i środki dopuszczone do stosowania w tego typu obiektach posiadające atest i pozwolenie Ministra Zdrowia.

Fumigacja (gazowanie) - magazyny zbożowe, silosy
Fumigacja (późn. łac. fumigatio - dymienie z łac. fumigatus od fumigare - dymić, kadzić) - zwalczanie szkodników (np. owadów i gryzoni) za pomocą substancji chemicznych w formie dymu, pary lub gazu. Substancje te zwane są fumigantami.
    Jedną z niezwykle skutecznych metod dezynfekcji jest fumigacja, tak zwane gazowanie. Najczęściej przeprowadzana jest w celu zwalczania szkodników magazynowych tj. zbożowych, paszowych czy mącznych a nawet drewna. Stosowana jest powszechnie do dezynsekcji magazynów czy też silosów. W tej metodzie mamy styczność z gazem co czyni ją niezwykle efektywną jak i niebezpieczną, dlatego przy tym zabiegu zachowana jest najwyższa ostrożność. Gaz znakomicie wszystko penetruje dostając się do wszelkiego rodzaju szczelin, pęknięć i otworów zabijając niepożądane szkodniki.
Osy i szerszenie | Odkleszczanie | Kret | Deratyzacja | Dezynfekcja | Dezynsekcja
Dezodoryzacja | Odkomarzanie | Ozonowanie | Fumigacja | Zamgławianie | Haccp, GHP, GMP


Zakład Zwalczania Insektów, Gryzoni i Szkodników (c) 2013 - 2024 Biała Podlaska